Pinta-ala: 320 m2
Kerros: 6
Toimitilan ominaisuudet
Keittiö
Tila: Monitila
Kuntosali
Sijainti ylimmissä kerroksissa
Tilat avautuvat valoisaan ilmansuuntaan
Näkymä kiitotielle tai lentoasemalle
Etäisyydet
- Lentoasema 3 min kävely
- Juna-asema 3 min kävely
- Linja-autoasema 2 min kävely
Vapaana valoisa ja muuntojoustava toimistotila aivan Helsinki-Vantaan lentoaseman terminaalia vastapäätä sijaitsevassa Fleet-rakennuksessa. Kuudennen kerroksen tilan ikkunoista aukeavat huikeat maisemat kiitoteille.
Nykyisellään toimistossa on avotilaa ja yksi tiimihuone, jota voi käyttää joko suurena neuvottelutilana tai hiljaisena työskentelyalueena, neuvotteluhuone ja pari pientä vetäytymistilaa. Toisen avotilan ikkunarivi aukeaa talon atriumiin. Toimistoa voi laajentaa yhdellä neuvottelutilalla (25 m²). Toimiston sijainti on rauhallinen ja samalla Helsinki-Vantaan lentoasemakeskuksen ytimessä.
Pohjaratkaisu on hyvin muunneltavissa, ja tilaan saadaan rakennettua lisää huoneita. Tulevalla vuokralaisella on mahdollisuus vaikuttaa niin pohjaratkaisuun kuin pintojen viimeistelyyn. Autamme tarvittaessa tilan jatkosuunnittelussa ja voimme toteuttaa sen myös valmiiksi kalustettuna käyttäjän tarpeiden mukaisesti.
Vuokralaisen käytössä ovat viereisen Pilotin laajat aulapalvelut sekä muiden lentoasemakeskuksen kiinteistöjen sekä lentoasematerminaalin palvelut. Lisäksi samasta kiinteistöstä löytyvät mm. lounasravintola, neuvottelutilat, pakettiautomaatti, kuntosali ja hotelli. Pysäköinti on mahdollsita vastapäisessä P5-pysäköintitalossa.